Specification
| Port Size | 1.27 cm (0.50″) |
|---|---|
| Supply Pressure | 200 PSI (Max) |
| Temperature Range | -40 ºF to 160 ºF |
| Media Type | Air or Inert Gas |
Kysor/Bergstrom 1.5 Ton Block Type Expansion Valve (1899046)
$76.46
Rexroth/Aventics 2-HA-1L Pilotair Single Unit Valve, Panel Mount (R431004997)
$475.88
$258.75
4 in stock
| Port Size | 1.27 cm (0.50″) |
|---|---|
| Supply Pressure | 200 PSI (Max) |
| Temperature Range | -40 ºF to 160 ºF |
| Media Type | Air or Inert Gas |
| Weight | 1.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.6 × 6.5 × 8.8 cm |
| Bin Location | A40082 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Pneumatics |
| Part # | R431003350 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.