| Item Width | 20.0 mm (0.787″) |
|---|---|
| Bore Size | 50.0 mm (1.968″) |
| Outside Diameter | 90.0 mm (3.543″) |
| Bore Type | Straight Bore Type |
SKF® 15mm I.D, 35mm O.D, Deep Groove Ball Bearing, Plain Race (6202-2RSH/C3)
$35.25
SKF® 40mm I.D, 68mm O.D, Deep Groove Ball Bearing, Double Shield (6008-2Z/C3)
$55.76
NSK® 50mm I.D, 90mm O.D – Straight, Deep Groove Ball Bearing (6210DDU)
$36.25
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.5 × 10.5 × 2.4 cm |
| Bin Location | A60014 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Bearings |
| Part # | 6210DDU |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.