| Item Width | 19.0 mm (0.748″) |
|---|---|
| Bore Size | 45.0 mm (1.771″) |
| Outside Diameter | 85.0 mm (3.346″) |
| Bore Type | Straight Bore Type |
NSK® 30mm I.D, 55mm O.D, Deep Groove Ball Bearing, Double Sealed (6006DDUC3)
$49.50
Bearing, For 5500 Tubing Tong Application (940021-206)
$35.50
NTN® 45.0mm I.D, 85mm O.D, Deep Groove Ball Bearing, Double Sealed, W/O Snap Ring (6209LLUC3/L627)
$43.10
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.5 × 16.5 × 4.3 cm |
| Bin Location | A60023 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Bearings |
| Part # | 6209LLUC3/L627 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.