| Tube O.D | 9.52 mm (0.375″) |
|---|---|
| Male Pipe | 9.52 mm (0.375″) |
| Working Pressure | 350 psi Rating |
| Fitting Type | Brass Tee Type |
3/8″ Tube x 1/4″ MNPT, Air Brake Fitting, Brass Male Pipe Branch Tee (1472-6B)
$7.31
3/8″ Tube x 1/8″ MNPT, Air Brake Fitting, Push-to-Connect, Male Pipe Branch Tee (PC1472-6A)
$20.50
3/8″ Tube x 3/8″ MNPT, Air Brake Fitting, Push-to-Connect, Brass Swivel Run Tee (PC1471SW-6C)
$14.95
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.8 × 3.6 × 2.1 cm |
| Bin Location | 00094087 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.