| Tube O.D | 9.52 mm (0.375″) |
|---|---|
| Male Pipe | 9.52 mm (0.375″) |
| Working Pressure | 350 psi Rating |
| Fitting Type | Brass Tee Type |
1/4″ Tube x 1/8″ MNPT, Air Brake Fitting, Push-to-Connect, Brass Swivel Run Tee (PC1471SW-4A)
$16.25
1/4″ Tube, DOT Air Brake Union Tee Fitting, For SAE J844D Tube, Brass (1464-4)
$7.25
3/8″ Tube x 3/8″ MNPT, Air Brake Fitting, Push-to-Connect, Male Pipe Branch Tee (PC1472-6C)
$21.33
8 in stock
Only 8 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.6 × 3.4 × 1.7 cm |
| Bin Location | 00094092 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | PC1472-6C |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.