| Pipe | 12.7 mm (0.50″) |
|---|---|
| W.O.G | 2000 W.O.G |
| End Connections | Female NPT |
| Temp. Range | -50 to +375°F |
| Body Material | CF8M Steel |
1/8″ FNPT, 600 WOG, 150 WSP, Full Port, Forged Brass Ball Valve (BV2103-A)
$16.50
3/8″ FNPT, 600 WOG, w/ Locking Handle, Forged Brass Ball Valve (902276)
$25.35
CNC 1/2″ Pipe Size – BVSF Series, 2000# Full Stainless Steel Ball Valve, CF8M Body (0.5-BVSF-2000)
$75.74
2 in stock
Only 2 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 11 × 4 cm |
| Bin Location | 00048501 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Cock/Valves |
| Part # | 0.5-BVSF-2000 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.