| Diameter | 12.70 mm (0.500″) |
|---|---|
| Length | 101.6 mm (4.000″) |
| Wrench Size | 19.05 mm (0.750″) |
| Grade | Grade-8 |
| Finish | Yellow Zinc |
5/16" Diameter, 3-1/2" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw (CSZ8F516132)
$0.86
9/16" Diameter, 5" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (CSZ8F9165)
$3.31
1/2″ Diameter, 4″ Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (CSZ8F124)
$2.50
10 in stock
Only 10 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.24 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.8 × 2.2 × 2.2 cm |
| Bin Location | A30096 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | CSZ8F124 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.