| Diameter | 25.40 mm (1.000″) |
|---|---|
| Length | 63.50 mm (2.500″) |
| Wrench Size | 38.10 mm (1.500″) |
| Grade | Grade-8 |
| Finish | Yellow Zinc |
9/16" Diameter, 4-1/2" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw (H8FZ916.412)
$1.92
CAT® 3/8″-16 Thread Size, 1-5/8″ Length, Hexagon Head Bolt, Steel (2A-4639)
$1.02
1″ Diameter, 2-1/2″ Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (H8FZ1.212)
$3.05
Out of stock
Additional information
| Weight | 1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.8 × 4.4 × 4.4 cm |
| Bin Location | A30114 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | H8FZ1.212 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.