| Pipe | 25.4 mm (1.00″) |
|---|---|
| W.O.G | 2000 WOG |
| Port Type | Standard |
| Application | Hydraulic |
| Temp. Range | -20 to +425°F |
| Material | Carbon Steel |
1″ FPT, 2000 WOG – 1 Piece Bar Stock Design Ball Valve, C/S (BVCS2103-H)
$34.72
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 2.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 20 × 3 cm |
| Bin Location | 00056013 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Cock / Valves |
| Part # | BVCS2103-H |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.