| Tube O.D | 25.40 mm (1.00″) |
|---|---|
| Flange Size | 25.40 mm (1.00″) |
| Pressure | Code 61 – 3000 PSI |
| Adapter Type | 90-Deg. Adapter |
1″ Tube O.D x 1.00″ Code-61 Split Flange, Steel 90-Deg. Elbow Adapter (900992)
$45.26
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.5 × 6.7 × 4.2 cm |
| Bin Location | 00093112 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 900992 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.