| Male Pipe | 31.75 mm (1.25″) |
|---|---|
| Female Pipe | 31.75 mm (1.25″) |
| Working Pressure | 1150 psi Rating |
| Fitting Type | 45-Degree Elbow |
1/4" MJIC x 1/8" MNPT, Flare Adapter, 45-Deg. Elbow, Steel (S3754-4A)
$3.38
1/8″ x 1/8″ Male NPT, 90-Deg. Male Elbow, Steel Adapter Pipe Fitting (S1099-A)
$2.37
1-1/4″ MNPT x 1/4″ FNPT, Steel Adapter, 45-Deg. Street Elbow (S1024-J)
$23.45
Out of stock
Additional information
| Weight | 1.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9 × 4.7 × 4.7 cm |
| Bin Location | 00095023 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | S1024-J |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.