| Diameter | 31.75 mm (1.250″) |
|---|---|
| Wrench Size | 46.02 mm (1.812″) |
| Thickness | 34.92 mm (1.375″) |
| Grade | Grade-2 Type |
| Material | Low Carbon Steel |
1/2″ Diameter x 20 TPI, 0.448″ Thickness, Stover Lock Nut – Type C (SLCF12)
$0.22
Detroit Diesel® M10 Turbocharger Nut (A0009903150)
$7.39
1-1/4″ Diameter, 1.38″ Thickness, Grade-2, Carbon Steel Lock Nut, Nylon (LNF114)
$3.71
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.5 × 5.5 × 3.4 cm |
| Bin Location | A40096 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | LNF114 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.