| Diameter | 28.70 mm (1.130″) |
|---|---|
| Wrench Size | 42.84 mm (1.687″) |
| Thickness | 24.58 mm (0.968″) |
| Material | Alloy Carbon Steel |
1/4″ Diameter x 20 TPI, 7/32″ Thickness, GR8 Hex Nut – Yellow Zinc (NH8CZ14)
$0.25
10mm Diameter, 8mm Thick, 17mm Wrench, Hi-Strength Hexagon Nut (NHM10.9C10)
$0.37
1-1/8″ Diameter x 7 TPI, 31/32″ Thickness, GR8 Hex Nut – Yellow Zinc (NH8CZ118)
$2.12
4 in stock
Only 4 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.26 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.5 × 4.5 × 2.2 cm |
| Bin Location | A30015 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | NH8CZ118 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.