| Female Tube | 12.7 mm (0.50″) |
|---|---|
| Male Tube | 9.52 mm (0.375″) |
| Adapter Type | Reducer Adapter |
| Fitting Type | One-Piece Type |
5/8″ MJIC x 3/4″ MNPT, SAE Flare Adapter, Male Pipe Connector, Steel (S3748-10E)
$0.25
Gates® G65100-0404 Hydraulic Adapter, Female Japanese Industrial Std. x Male JIC
$13.99
1/2″ FJIC x 3/8″ MJIC, One-Piece Type, Reducer Flare Adapter (S3735-166)
$17.25
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.72 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 3 cm |
| Bin Location | 000 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | S3735-166 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.