| Tube O.D | 12.70 mm (0.50″) |
|---|---|
| Classification | DOT Standards |
| Working Pressure | 240 psi Rating |
| Fitting Type | Brass Union Type |
1/2″ Tube, Brass DOT Air Brake Fitting, Push-to-Connect Type, Union Coupler (PC1462-8)
$15.30
18 in stock
Only 18 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.2 × 1.8 × 1.8 cm |
| Bin Location | 00094081 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | PC1462-8 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.