| Diameter | 12.70 mm (0.500″) |
|---|---|
| Wrench Size | 19.05 mm (0.750″) |
| Thickness | 15.08 mm (0.594″) |
| Grade | Grade-2 Type |
| Material | Low Carbon Steel |
3/4″ Diameter x 16 TPI, 0.665″ Thickness, Stover Lock Nut – Type C (SLCF34)
$1.50
Detroit Diesel® M10 Turbocharger Nut (A0009903150)
$7.39
1/2″ Diameter, 0.594″ Thickness, Grade-2, Carbon Steel Lock Nut, Nylon (LNF12)
$0.25
26 in stock
Less than 26 items left!
Additional information
| Weight | 0.04 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 10 × 1 cm |
| Bin Location | A40094 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | LNF12 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.