| Male Pipe | 12.70 mm (0.50″) |
|---|---|
| Female Swivel | 12.70 mm (0.50″) |
| Working Pressure | 4000 psi Rating |
| Fitting Type | Straight Adapter |
1/2″ O.D Tube x 1/2″ NPT Male Connector, 316 Stainless Steel, Straight (SMC-8-8N)
$19.88
5/8" Female Swivel x 1/2" Male NPT, Swivel Adapter, Steel (S3520-10D)
$0.25
1/2″ Male NPT x 1/2″ Female Swivel NPSM, Steel Male Pipe Connector (S1120-DD)
$4.71
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.9 × 0.8 × 0.8 cm |
| Bin Location | 00095031 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | S1120-DD |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.