| Tube O.D | 12.70 mm (0.50″) |
|---|---|
| Male Pipe | 9.52 mm (0.375″) |
| Working Pressure | 750 psi Rating |
| Fitting Type | 90-Degree Elbow |
1/2″ Tube x 3/8″ Male NPT, Inverted Flare, Brass 90-Deg. Male Pipe Elbow (149-8C)
$5.90
16 in stock
Only 16 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.16 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.8 × 2.4 × 2.4 cm |
| Bin Location | 00094107 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 149-8C |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.