| Tube O.D | 12.70 mm (0.50″) |
|---|---|
| Male Pipe | 9.52 mm (0.375″) |
| Working Pressure | 240 psi Rating |
| Fitting Type | 45-Degree Elbow |
1/2″ Tube x 3/8″ MNPT, Air Brake Fitting, Brass 45° Male Pipe Elbow (1474-8C)
$7.50
15 in stock
Only 15 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.16 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.8 × 2 × 2 cm |
| Bin Location | 00094077 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 1474-8C |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.