| Diameter | 12.70 mm (0.500″) |
|---|---|
| Wrench Size | 19.05 mm (0.750″) |
| Thickness | 11.37 mm (0.448″) |
| Finish | Zinc / Wax Type |
Euclid 1-1/8"-7 Lock Nut (E4358)
$26.00
1/4" Diameter, 0.313" Thickness, Grade-2, Carbon Steel Lock Nut, Nylon (LNF14)
$0.08
1/2″ Diameter x 20 TPI, 0.448″ Thickness, Stover Lock Nut – Type C (SLCF12)
$0.22
82 in stock
This item is selling fast!
Additional information
| Weight | 0.04 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.2 × 2.2 × 1.1 cm |
| Bin Location | A10031 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | SLCF12 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.