| Diameter | 12.70 mm (0.500″) |
|---|---|
| Length | 44.45 mm (1.750″) |
| Wrench Size | 19.05 mm (0.750″) |
| Grade/Finish | GR8 / Yellow Zinc |
3/8" Diameter, 1-1/2" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw (CSZ8C3811)
$0.43
9/16" Diameter, 6" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (CSZ8C9166)
$4.50
1/2″ Diameter, 1-3/4″ Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw (H8CZ12.134)
$1.57
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.11 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.2 × 2.2 × 2.2 cm |
| Bin Location | A30051 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | H8CZ12.134 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.