| Diameter | 12.7 mm (0.500″) |
|---|---|
| Drive Size | 9.53 mm (0.375″) |
| Length | 44.5 mm (1.750″) |
| Material | Stainless Steel |
Cummins® M5 x 0.8mm x 30mm Length, Socket Head Cap Screw (4076471)
$8.38
7/8" Diameter, 2″ Long, 9 Thread Pitch, Socket Cap Screw (SCC78.2)
$2.71
1/2″ Diameter, 1.75″ Long, 13 Thread Pitch, Socket Cap Screw (SCC12.134)
$1.25
18 in stock
Only 18 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.7 × 1.8 × 1.8 cm |
| Bin Location | 00058034 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | SCC12.134 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.