| Diameter | 12.70 mm (0.500″) |
|---|---|
| Length | 177.8 mm (7.000″) |
| Wrench Size | 19.05 mm (0.750″) |
| Grade | Grade-8 |
| Finish | Yellow Zinc |
1/2" Diameter, 1-1/4" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw (H8FZ12.114)
$0.39
3/4" Diameter, 5" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (H8FZ34.5)
$6.40
1/2″ Diameter, 7″ Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (H8FZ12.7)
$2.06
13 in stock
Only 13 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.1 × 2.2 × 2.2 cm |
| Bin Location | A30097 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | H8FZ12.7 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.