| Tube O.D | 12.70 mm (0.50″) |
|---|---|
| Male Pipe | 9.52 mm (0.375″) |
| Working Pressure | 1000 psi Rating |
| Fitting Type | 45-Degree Elbow |
1/2″ Male 45° SAE Flare x 3/8″ Male NPT, 45-Deg. Male Pipe Elbow, Brass (54-8C)
$6.25
16 in stock
Only 16 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.18 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6 × 2 × 2 cm |
| Bin Location | 00094045 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 54-8C |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.