| Male Pipe | 6.35 mm (0.25″) |
|---|---|
| Female Pipe | 6.35 mm (0.25″) |
| Working Pressure | 5000 psi Rating |
| Fitting Type | 90-Degree Elbow |
1/4″ MNPT x 1/4″ FNPT, Steel Pipe Fitting, 90-Deg. Street Elbow (S1016-B)
$2.73
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.6 × 3.3 × 2.2 cm |
| Bin Location | 00095022 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | S1016-B |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.