| Tube O.D | 6.35 mm (0.25″) |
|---|---|
| Male Pipe | 6.35 mm (0.25″) |
| Working Pressure | 300 psi Rating |
| Fitting Type | 90-Degree Elbow |
5/8″ Tube x 3/8″ MNPT, Air Brake Fitting, Brass 90° Male Pipe Elbow (1469-10C)
$9.70
1/2″ Tube x 1/2″ MNPT, Air Brake Fitting, Push-to-Connect, Brass 90° Pipe Elbow (PC1469-8D)
$18.75
1/4″ Tube x 1/4″ MNPT, Air Brake Fitting, Push-to-Connect, Brass 90° Pipe Elbow (PC1469-4B)
$8.66
13 in stock
Only 13 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.06 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.2 × 2.8 × 1.3 cm |
| Bin Location | 00094085 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | PC1469-4B |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.