| Tube O.D | 6.35 mm (0.25″) |
|---|---|
| Male Pipe | 3.17 mm (0.125″) |
| Working Pressure | 300 psi Rating |
| Fitting Type | 45-Degree Elbow |
1/4″ Tube x 1/8″ MNPT, Air Brake Fitting, Brass 45° Male Pipe Elbow (1474-4A)
$4.50
6 in stock
Only 6 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.06 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.4 × 1.5 × 1.5 cm |
| Bin Location | 00094077 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 1474-4A |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.