| Tube O.D | 6.350 mm (0.25″) |
|---|---|
| Male Pipe | 3.17 mm (0.125″) |
| Working Pressure | 300 psi Rating |
| Fitting Type | 90-Degree Elbow |
1/4″ Tube x 1/8″ MNPT, Air Brake Fitting, Brass 90° Male Pipe Elbow (1469-4A)
$3.43
14 in stock
Only 14 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.07 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 2.3 × 1.5 cm |
| Bin Location | 00094074 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 1469-4A |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.