| Tube O.D | 6.35 mm (0.25″) |
|---|---|
| Male Pipe | 3.17 mm (0.125″) |
| Working Pressure | 300 psi Rating |
| Fitting Type | 90-Degree Elbow |
1/4″ Tube x 1/4″ MNPT, Air Brake Fitting, Brass 90° Male Pipe Elbow (1469-4B)
$4.28
1/4″ Tube x 1/4″ MNPT, Air Brake Fitting, Push˗to˗Connect, 45-Deg. Swivel Elbow (PC1474SW-4B)
$12.46
1/4″ Tube x 1/8″ MNPT, Air Brake Fitting, Push-to-Connect, 90-Deg. Swivel Elbow (PC1469SW-4A)
$9.46
19 in stock
Only 19 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.06 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 2.8 × 1.3 cm |
| Bin Location | 00094085 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | PC1469SW-4A |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.