| Diameter | 6.350 mm (0.250″) |
|---|---|
| Wrench Size | 11.11 mm (0.437″) |
| Thickness | 5.740 mm (0.226″) |
| Finish | Zinc / Wax Type |
Euclid 1-1/8"-7 Lock Nut (E4358)
$26.00
1/4" Diameter, 0.313" Thickness, Grade-2, Carbon Steel Lock Nut, Nylon (LNF14)
$0.08
1/4″ Diameter x 28 TPI, 0.226″ Thickness, Stover Lock Nut – Type C (SLCF14)
$0.05
383 in stock
This item is selling fast!
Additional information
| Weight | 0.007 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.3 × 1.3 × 0.6 cm |
| Bin Location | A10031 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | SLCF14 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.