| Diameter | 6.35 mm (0.250″) |
|---|---|
| Wrench Size | 11.09 mm (0.437″) |
| Thickness | 7.950 mm (0.313″) |
| Grade | Grade-2 Type |
| Material | Low Carbon Steel |
1″ Diameter x 14 TPI, 0.887″ Thickness, Stover Lock Nut – Type C (SLCF1)
$2.96
Detroit Diesel® M10 Turbocharger Nut (A0009903150)
$7.39
1/4″ Diameter, 0.313″ Thickness, Grade-2, Carbon Steel Lock Nut, Nylon (LNF14)
$0.08
108 in stock
This item is selling fast!
Additional information
| Weight | 0.009 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.4 × 1.4 × 0.8 cm |
| Bin Location | A40094 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | LNF14 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.