| Diameter | 6.35 mm (0.250″) |
|---|---|
| Length | 95.25 mm (3.750″) |
| Wrench Size | 11.09 mm (0.437″) |
| Grade/Finish | GR8 / Yellow Zinc |
5/8" Diameter, 2-3/4" NC Length, Grade-8, Hex Cap Screw, Carbon Steel, Yellow Zinc Finish (H8CZ58.234)
$0.93
3/8" Diameter, 3/4" Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw, Yellow Zinc (CSZ8C3803)
$0.60
1/4″ Diameter, 3-3/4″ Length, Grade-8, Steel Hex Cap Screw (H8CZ14.334)
$0.31
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.06 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.1 × 1.3 × 1.3 cm |
| Bin Location | A30034 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | #H8CZ14.334 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.