| Diameter | 6.35 mm (0.250″) |
|---|---|
| Drive Size | 4.78 mm (0.188″) |
| Length | 38.1 mm (1.500″) |
| Material | Stainless Steel |
1/4″ Diameter, 1.5″ Long, 20 Thread Pitch, Socket Cap Screw (SCC14.112)
$0.09
47 in stock
This item is selling fast!
Additional information
| Weight | 0.02 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.5 × 0.9 × 0.9 cm |
| Bin Location | 00058031 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | SCC14.112 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.