| Diameter | 6.4 mm (0.250″) |
|---|---|
| Drive Size | 4 mm (0.156″) |
| Length | 51 mm (2.000″) |
| Material | Stainless Steel |
3/8" Diameter x 2″ Long, 16 Thread Pitch, Flat Head Socket Cap Screw (SCFHC382)
$1.25
1/2" Diameter x 1″ Long, 13 Thread Pitch, Flat Head Socket Cap Screw (SFC12.1)
$1.15
1/4″ Diameter x 2″ Long, 20 Thread Pitch, Flat Head Socket Cap Screw (SFC14.2)
$0.16
18 in stock
Only 18 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.03 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5 × 1.2 × 1.2 cm |
| Bin Location | 00058013 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | SFC14.2 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.