Specification
| Tube O.D | 6.35 mm (0.25″) |
|---|---|
| Male Pipe | 9.52 mm (0.375″) |
| PSI Rating | 1400 PSI |
| Adapter Type | Straight Adapter |
$2.50
9 in stock
| Tube O.D | 6.35 mm (0.25″) |
|---|---|
| Male Pipe | 9.52 mm (0.375″) |
| PSI Rating | 1400 PSI |
| Adapter Type | Straight Adapter |
| Weight | 0.06 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.3 × 1.7 × 1.7 cm |
| Bin Location | 00094041 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 48-4C |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.