| Nominal Size | 6.35 mm (0.250″) |
|---|---|
| Item Type | Regular Type |
| Finish | Yellow Zinc |
| Grade | Alloy Steel |
| Material | SAE 4037 Alloy |
5/8" Hi-Collar Lock Washer (LWHC58)
$0.28
9/16" Nominal Size, Regular Alloy Steel Lock Washer, Yellow Zinc (LW8916)
$0.20
1/4″ Nominal Size, Regular Alloy Steel Lock Washer, Yellow Zinc (LW814)
$0.25
102 in stock
This item is selling fast!
Additional information
| Weight | 0.001 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.2 × 1.2 × 1.2 cm |
| Bin Location | A40075 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | LW814 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.