| Diameter | 25.4 mm (1.000″) |
|---|---|
| Drive Size | 14.3 mm (0.563″) |
| Length | 38 mm (1.500″) |
| Material | Stainless Steel |
M10 x 1.5mm Socket Screw, Alloy Steel (BBT533150)
$0.79
Rexroth/Aventics 1/4″-20 x 0.75" Shoulder Screw (R431001479)
$32.78
1″ Diameter, 1.5″ Long, 8.0 Thread Pitch, Socket Set Cup (SSC1.112)
$4.74
5 in stock
Only 5 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4 × 2.5 × 2.5 cm |
| Bin Location | 00058036 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | SSC1.112 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.