| Diameter | 4.83 mm (0.190″) |
|---|---|
| Drive Size | 3.96 mm (0.156″) |
| Length | 25.4 mm (1.000″) |
| Material | Stainless Steel |
#10 Diameter, 1″ Long, 24 Thread Pitch, Socket Cap Screw (SC1024.1)
$0.06
5 in stock
Only 5 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.009 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.8 × 0.6 × 0.6 cm |
| Bin Location | 00058031 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | SC1024.1 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.