| Wire Length | 30.5 m (100′) |
|---|---|
| Outside Diameter | 2.97 mm (0.117″) |
| Wire Gauge | 14-GA GPT |
| Insulation | Standard PVC |
| Voltage | Rated to 60V |
Grote® 100 ft. Wire Length, 14-GA Type, GPT Plastic Wire, Pink (87-7014)
$35.91
100 ft. Wire Length, 14-GA, Standard Wall, GPT Primary Wire, Blue (WG14-6-100)
$29.63
100 ft. Wire Length, 14-GA, Standard Wall, GPT Primary Wire, Tan (WG14-11-100)
$29.63
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 2.03 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27.3 × 26 × 25 cm |
| Bin Location | 00036307 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Electrical |
| Part # | WG14-11-100 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.