| Wire Length | 30.5 m (100′) |
|---|---|
| Outside Diameter | 2.41 mm (0.095″) |
| Wire Gauge | 18-GA GPT |
| Insulation | Standard PVC |
| Voltage | Rated to 60V |
100 ft. Wire Length, 18-GA, Standard Wall, GPT Primary Wire, Black (WG18-0-100)
$21.50
100 ft. Wire Length, 18-GA, Standard Wall, GPT Primary Wire, Tan (WG18-11-100)
$16.68
100 ft. Wire Length, 18-GA, Standard Wall, GPT Primary Wire, Brown (WG18-1-100)
$20.25
6 in stock
Only 6 items left in stock!
Additional information
| Weight | 2.03 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27.3 × 26 × 25 cm |
| Bin Location | 00036310 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Electrical |
| Part # | WG18-1-100 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.