| Wire Length | 30.5 m (100′) |
|---|---|
| Outside Diameter | 2.41 mm (0.095″) |
| Wire Gauge | 18-GA GPT |
| Insulation | Standard PVC |
| Voltage | Rated to 60V |
100 ft. Wire Length, 18-GA, Standard Wall, GPT Primary Wire, Violet (WG18-7-100)
$18.87
Grote® 100 ft. Wire Length, 16-GA Type, GPT Plastic Wire, Brown (87-8001)
$23.64
100 ft. Wire Length, 18-GA, Standard Wall, GPT Primary Wire, Gray (WG18-8-100)
$37.50
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 2.03 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27.3 × 26 × 25 cm |
| Bin Location | 00036310 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Electrical |
| Part # | WG18-8-100 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.