| Item Width | 28.0 mm (1.102″) |
|---|---|
| Bore Size | 120 mm (4.724″) |
| Outside Diameter | 180 mm (7.086″) |
| Cage Type | Sheet Metal |
120mm I.D, 180mm O.D, 28mm Width, Deep Groove Ball Bearing (901923)
$217.98
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 5.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 19 × 3.7 cm |
| Bin Location | 00033212 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Bearings |
| Part # | 901923 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.