| Nominal Size | 12 mm (0.473″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 21.1 mm (0.831″) |
| Inside Diameter | 12.2 mm (0.481″) |
| Thickness | 2.5 mm (0.098″) |
| Material | Alloy Steel |
Deutsch HD30 Series, Lockwasher, For Use with Size-24 Connectors (112264)
$4.56
18mm Nominal Size, 3.5mm Thickness, Regular Steel Lock Washer (LWM18)
$0.17
12mm Nominal Size, 2.5mm Thickness, Regular Steel Lock Washer (LWMH12)
$0.17
175 in stock
This item is selling fast!
Additional information
| Weight | 0.008 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.1 × 2.1 × 0.2 cm |
| Bin Location | 00058053 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | LWMH12 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.