| Nominal Size | 14 mm (0.551″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 24.1 mm (0.948″) |
| Inside Diameter | 14.2 mm (0.559″) |
| Thickness | 3 mm (0.118″) |
| Material | Stainless Steel |
6mm Nominal Size, 2.5mm Thickness, Regular Steel Lock Washer (LWM6)
$0.03
5/16" Nominal Size, Regular Alloy Steel Lock Washer, Yellow Zinc (LW8516)
$0.06
14mm Nominal Size, 3mm Thickness, Regular Steel Lock Washer (LWM14)
$0.13
14 in stock
Only 14 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.01 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.3 × 2.3 × 0.3 cm |
| Bin Location | 00058062 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | LWM14 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.