| Diameter | 16 mm (0.630″) |
|---|---|
| Wrench Size | 24 mm (0.945″) |
| Length | 100 mm (3.938″) |
| Material | Stainless Steel |
14mm Diameter, 35mm Long, 22mm Wrench Size, Steel Hex Cap Screw (HM10.9C14.35)
$1.93
20mm Diameter, 120mm Long, 30mm Wrench Size, Steel Hex Cap Screw (HM10.9C20.120)
$6.74
16mm Diameter, 100mm Long, 24mm Wrench Size, Steel Hex Cap Screw (HM10.9C16.100)
$5.32
6 in stock
Only 6 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.8 × 2.8 × 2.8 cm |
| Bin Location | 00058072 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | HM10.9C16.100 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.