| Nominal Size | 20 mm (0.787″) |
|---|---|
| Outer Diameter | 33.6 mm (1.322″) |
| Inside Diameter | 20.2 mm (0.795″) |
| Thickness | 4 mm (0.157″) |
| Material | Stainless Steel |
6mm Nominal Size, 2.5mm Thickness, Regular Steel Lock Washer (LWM6)
$0.03
5/16" Nominal Size, Regular Alloy Steel Lock Washer, Yellow Zinc (LW8516)
$0.06
20mm Nominal Size, 4mm Thickness, Regular Steel Lock Washer (LWM20)
$0.67
16 in stock
Only 16 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.03 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.2 × 3.2 × 0.4 cm |
| Bin Location | 00058074 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | LWM20 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.