| Tube O.D | 4.76 mm (0.187″) |
|---|---|
| Male Pipe | 3.17 mm (0.125″) |
| Working Pressure | 1900 psi Rating |
| Fitting Type | Brass Connector |
Eaton Weatherhead® 1/4″ Tube O.D, Brass Inverted Flare Tube Nut (105X4)
$0.21
Eaton Weatherhead® 3/8″ x 1/4″ MNPT, Inverted Flare, Male Connector (202X6)
$1.88
3/16″ Tube x 1/8″ MNPT, Male Connector, Brass Inverted Flare Fitting (148-3A)
$0.53
17 in stock
Only 17 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.02 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.8 × 1.3 × 1.3 cm |
| Bin Location | 00094106 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | 148-3A |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.