| Female Tube | 19.05 mm (0.75″) |
|---|---|
| Male Tube | 12.7 mm (0.50″) |
| Adapter Type | Reducer Adapter |
| Fitting Type | One-Piece Type |
5/8″ MJIC x 3/4″ MNPT, SAE Flare Adapter, Male Pipe Connector, Steel (S3748-10E)
$0.25
Gates® G65100-0404 Hydraulic Adapter, Female Japanese Industrial Std. x Male JIC
$13.99
3/4″ FJIC x 1/2″ MJIC, One-Piece Type, Reducer Flare Adapter (S3735-128)
$4.73
Out of stock
Additional information
| Weight | 0.85 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 11 × 4 cm |
| Bin Location | 00095054 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fittings |
| Part # | S3735-128 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.