| Pipe Size | 19.1 mm (0.75″) |
|---|---|
| W.O.G | 2000 WOG |
| Port Type | Standard |
| Application | Hydraulic |
| Temp. Range | -20°F to +425°F |
| Material | Stainless Steel |
1/8″ FNPT, 600 WOG, 150 WSP, Full Port, Forged Brass Ball Valve (BV2103-A)
$16.50
3/8″ FNPT, 600 WOG, w/ Locking Handle, Forged Brass Ball Valve (902276)
$25.35
3/4″ Pipe Size, 2000 WOG, 316 Stainless, 1-Piece Bar Stock Design Type, Ball Valve (BVSS2103-E)
$30.71
1 in stock
Only 1 items left in stock!
Additional information
| Weight | 1.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 14 × 4 cm |
| Bin Location | 00048601 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Cock/Valves |
| Part # | BVSS2103-E |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.