| Diameter | 19.05 mm (0.750″) |
|---|---|
| Wrench Size | 28.57 mm (1.125″) |
| Thickness | 16.89 mm (0.665″) |
| Finish | Zinc / Wax Type |
Euclid 1-1/8"-7 Lock Nut (E4358)
$26.00
1/4" Diameter, 0.313" Thickness, Grade-2, Carbon Steel Lock Nut, Nylon (LNF14)
$0.08
3/4″ Diameter x 16 TPI, 0.665″ Thickness, Stover Lock Nut – Type C (SLCF34)
$1.50
11 in stock
Only 11 items left in stock!
Additional information
| Weight | 0.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.3 × 3.3 × 1.7 cm |
| Bin Location | A10032 |
| brand/supplier | |
| Product Group | Fasteners |
| Part # | SLCF34 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.


Reviews
There are no reviews yet.